
Bollenstreek – In het tweede weekend van september worden jaarlijks monumenten opengesteld voor het grote publiek tijdens Open Monumentendag. Zo ook in de Bollenstreek: van de Witte Kerk in Noordwijkerhout tot ‘t Huys Dever in Lisse.
Het thema van de twintigste editie van het culturele evenement is dit jaar: Levend erfgoed. Dit gaat bijvoorbeeld over de culturele gebruiken, tradities en ambachtelijke vaardigheden die mensen van huis uit hebben meegekregen, eigen gemaakt hebben en weer willen doorgeven.
Het doorgeven van gebruiken en tradities uit de Middeleeuwen gebeurt bij ‘t Huys Dever in Lisse. Hier laat re-enactmentgroep Compagnie van Cranenburgh zien hoe het is om in de middeleeuwen te leven. ‘Wij proberen zo goed als het kan te laten zien hoe het er toen der tijd aan toe ging’, vertelt kanonnier Truus volledig in kostuum.
Op het terrein van Museum Veldzicht was naast de gebruikelijke monumentenactiviteiten ook een pompoenmarkt.
Bekijk hieronder de foto’s van Open Monumentendag per dorp:
Noordwijk: Museum Veldzicht
Foto’s: Richard van Egmond
Noordwijkerhout: De Witte Kerk
Voorhout: De Kleine Kerk
Sassenheim: Ruïne van Teylingen
Lisse: ‘t Huys Dever
Hillegom: Hoftuin en de Watertoren