Warmond – De nieuwe fietsroute ‘Sporen van 3 Oktober’, die ook historische plekken in Warmond belicht, wordt tijdens het Open Monumentenweekend op 14 en 15 september gelanceerd. Dit jaar is het 450 jaar geleden dat op 3 oktober Leiden werd ontzet van het Spaanse leger door de geuzen. Vanwege het jubileum is een fietsroute ontwikkeld die deelnemers meeneemt naar Leiden in het jaar 1574.
De fietsroute, die in totaal uit ruim 50 kilometer bestaat, brengt de geschiedenis tot leven op 26 historische locaties in de regio van Leiden, waaronder Warmond. Door het gebruik van Virtual Reality kunnen bezoekers op deze locaties via QR-codes digitale reconstructies zien van verdwenen bouwwerken, zoals de afgebrande kerk van Warmond. Ook kunnen zij rondkijken in het jaar 1574 en luisteren naar audioverhalen van historische figuren uit die tijd.
Voor Open Monumentendag op 14 september worden er ook activiteiten georganiseerd in Warmond. De dag start om 11:00 uur met een officiële opening bij de protestantse kerk. Kinderen kunnen zich daarna laten schminken en op de foto gaan met de Heer en Vrouw van Warmond bij de begraafplaats en Oude Toren. Een rondleiding bij de Oude Toren vindt plaats van 11:20 uur tot 13:00 uur en bij Huys te Warmont van 12:30 uur tot 14:00 uur.