
Noordwijk – Op landgoed Calorama in Noordwijk wordt hard gewerkt aan de restauratie van de oudste rozentuin van Nederland. Vrijwilligers en professionals verplanten oude rozen, ooit geplant door de laatste eigenaar. Onlangs kregen 200 rozen een nieuwe plek.
Binnenkort volgt een mijlpaal: de aanplant van bijna 600 rozen van 21 historische rassen. Deze zijn geselecteerd op basis van oude archieven. Zo keren de rozen terug die sinds 1853 in de tuin groeiden.
Het nieuwe beplantingsplan brengt de rozenhistorie van Calorama weer tot leven. In 2026 worden over het landgoed speciale ‘Rozenwandelingen’ georganiseerd voor bezoekers. De restauratie is mede mogelijk gemaakt door steun van de provincie en verschillende stichtingen. Meer informatie: https://www.calorama.nl/restauratie-rozentuin/
















![[AUDIO] Vrijwilligers Voorhout bedankt voor inzet bij wijkvarkentjes](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2025/03/031125varkens-1-218x150.jpg)






