Chaos bij de opstart QBuzz - foto Maurits Pijnse van der Aa.

Bollenstreek – Qbuzz biedt nogmaals excuses aan voor de rommelige start van het streekvervoer in Zuid-Holland Noord. In een brief die de busvervoerder dinsdag stuurde aan de stakeholders, waaronder de gemeentebesturen van de Bollenstreek, wordt de moeizame opstart nogmaals erkend.

Die wordt onder meer veroorzaakt door leveringsproblemen van nieuwe bussen. Momenteel rijden 80 van de 140 nieuwe Iveco-bussen, naast 50 Yutong-bussen en een tijdelijke vloot. Wekelijks komen er 10 tot 15 Iveco-bussen bij, wat de betrouwbaarheid van de dienstregeling moet verbeteren, net als de instroom van nieuwe chauffeurs. De komende weken wordt hard gewerkt aan verdere verbetering, schrijft Qbuzz.

Een ander probleem is het overvolle stroomnet, waardoor bij de oplaadpunten minder bussen kunnen worden opgeladen dan gepland. Dat geldt bijvoorbeeld voor oplaadpunt Noordwijk. Door de beperkte ruimte in Noordwijk worden medewerkers nu met pendelbusjes vervoerd tussen Katwijk en Noordwijk om hun dienst te beginnen, aldus Qbuzz.  

Het uiteindelijke doel is een volledig zero-emissiebusnetwerk, maar daarvoor zijn nog externe stappen nodig. Het bedrijf belooft de ontwikkelingen te blijven communiceren aan de betrokkenen. 

6 REACTIES

  1. Ook hier is dus weer bewezen dat de zo gepropageerde marktwerking niet werkt. Want waarom kreeg Q-Buzz dit contract? Gewoon omdat ze de goedkoopste waren met de mooiste beloftes. Maar is uw buskaartje nu ook goedkoper geworden?
    2 jaar geleden aanbesteed, wat heeft de provincie in die 2 jaar gedaan? Vinger aan de pols gehouden bij Q-Buzz? Blijkbaar niet.
    Sterkte op de bushalte, ik ben blij dat ik (na heel veel busritten) niet meer afhankelijk ben van het openbaar vervoer.

  2. Externe stappen is het nieuwe synoniem voor dieselaggregaten. De delving en productie van die accu’s zijn een ongekende milieuramp, iedereen weet het maar ze luisteren niet, alles wordt maar doorgedrukt. Het enige wat je kunt doen is geen elektrische auto kopen. De boel kon worden doorgedrukt omdat teveel mensen eraan meedoen.

  3. Je weet toch van te voren dat je te weinig stroom hebt en bij die provincie daar is er geen een die met de bus gaat .Dit verhaal heeft de bewoner van Zuid-Holland weer klauwen met geld gekost die hele vrije markt werking is ene grote puinhoop en er wordt echt niet goed koper .Hier elektrische reiden en de diesels gaan naar oost Europa lekker bezich van onze centen !

  4. Gisteren werd er zo’n bus weggesleept door een grote diesel wagen! Stop toch alsjeblieft met die zero emissie zones en het slopen van de welvaart!!
    Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald, in NWH kun je niet zonder auto of eigen transport, voordat je in Leiden e. Haarlem bent moet je tegenwoordig overstappen en je weet nooit wanneer de bus tegenwoordig komt haha

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Plaats hier je opmerking
Vul je naam in