Foto PR

Teylingen – B & W van Teylingen hebben een sluitende begroting gepresenteerd. Wel moet er 200.000 euro bezuinigd worden en wordt de Onroerend Zaak Belasting (OZB) verhoogd. De bezuiniging vindt plaats op de Wet Maatschappelijke Ondersteuning, deze wet moet zorgen voor ondersteuning van mensen die niet op eigen kracht zelfredzaam zijn. De OZB gaat met 2,5% omhoog. Na 2025 is de financiële situatie nog onzeker voor Teylingen, dat geldt voor meer gemeenten. Reden is de onzekerheid op het gebied van de bijdrage van het rijk.

Bij een toelichting bij de presentatie van de begroting uit het college van B & W zijn zorgen over de economische situatie van inwoners, ondernemers en verenigingen omdat ze te maken krijgen met hogere kosten zoals voor energie. Ook de gemeente krijgt te maken met stijgende kosten zoals die voor energie en inflatie. Toch handhaaft Teylingen ambities zoals de energietransitie, het tegengaan van klimaatverandering, het bevorderen van woningbouw, het omgaan met de vergrijzing, het waarborgen van veiligheid, het verbeteren van de jeugdzorg, het bevorderen van de gezondheid en het bieden van bestaanszekerheid, aldus de gemeente. De gemeenteraad bespreekt de begroting tijdens een commissievergadering op 25 oktober.

Aanvulling redactie: De partij voor Teylingen laat weten dat de OZB niet met 2,5%, maar met 11,5% omhoog gaat, namelijk ook met 9% inflatiecorrectie. Zij zijn tegen deze verhoging.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Plaats hier je opmerking
Vul je naam in