Foto: Willem de Jong.

Sassenheim – Het is The Bassets gelukt om zich te handhaven in de Eerste Klasse. De Sassenheimers wonnen zondag het beslissingsduel in de nacompetitie van Alkmaarse R.U.F.C. met 30-21. Makkelijk ging het niet: The Bassets maakte in de tweede helft een achterstand van veertien punten goed.

De Sassenheimers stonden strak van de zenuwen voorafgaand aan het beslissingsduel, dat verrassend tot stand was gekomen. Omdat concurrent Oemoemenoe een overwinning cadeau kreeg in de laatste speelronde, moest The Bassets plotseling vechten voor lijfsbehoud. Het onverwachte duel werd er niet minder spannend op voor de jonge ploeg van trainer Robert Broers, die de eerste minuten twijfelachtig doorkwam.

The Bassets had wel de overhand in de openingsfase, maar kwam niet aan scoren toe. De Sassenheimers zetten hoog druk maar speelden te veel via kicks, wat vanwege de sterke tegenwind niet werkte. De nalatigheid in de laatste fase zorgde ervoor dat Alkmaar automatisch beter in het spel kwam, zeker toen The Bassets na een gele kaart met een man minder kwam te staan.

De eerste punten waren dan ook voor de bezoekers. Na een kwartier spelen werd de eerste try gezet: 0-7. Alkmaar drukte door en wist goed de vrije man te vinden, waardoor de marge al snel werd verdubbeld (0-14). Pas vlak voor de rust kwam The Bassets iets beter in het eigen spel: de Sassenheimers begrepen toen dat ze de bal vast moesten houden en dat kicks niet werkten. Ook kregen de Alkmaarders al conditieproblemen, waardoor het fittere The Bassets de overhand kreeg. Het resulteerde in de eerste punten voor de Sassenheimers, die een try wisten te zetten, met conversie: 7-21. Wel pakte The Bassets nog een gele kaart, die ook in de tweede helft nog doorwerkte.

Na de rust wist Alkmaar opnieuw de man-meersituatie uitermate goed te benutten. De vrije man werd weer gevonden en de score liep op naar 7-21. Angst voor Sassenheimse degradatie leek er echter alleen langs de kant te zijn, want The Bassets bleven in het veld opvallend rustig, ondanks dat ze een flinke klus te wachten stond. Voor lijfsbehoud moesten er veertien punten worden goedgemaakt.

Dat lukte. De conditie van Alkmaar speelde daar een grote rol in: de bezoekers zagen een aantal sterke spelers wegvallen die uitgeput waren. The Bassets, ook nog eens met wind mee, kwam terug in de wedstrijd via Roy van Delft, die zijn ploeg aan de hand nam. Van Delft scoorde in de 52e minuut de 12-21 en in de 56e minuut de 17-21, waardoor de Sassenheimers weer helemaal terug in de wedstrijd waren.

The Bassets had veel meer snelheid in het spel dan Alkmaar en ging erop en erover. De Sassenheimers wisten, mede door een gele kaart van de bezoekers, door te drukken en kwamen al snel op 22-21. Vreugde langs de lijn, want het leek niet meer mis te kunnen gaan voor The Bassets tegen Alkmaar, terwijl laatstgenoemde steeds slechter in de wedstrijd kwam te zitten. Tactisch kregen de bezoekers het ook niet meer voor elkaar om gevaarlijk te worden.

Uiteindelijk wist The Bassets via een try en een penalty kick de eindstand op 30-21 te zetten. Dat betekent dat de Sassenheimers ook volgend jaar nog te zien zullen zijn in de Eerste Klasse. Een feest in de kantine was het resultaat, maar het seizoen wordt volgende week pas echt afgesloten: dan speelt The Bassets vriendschappelijk tegen een Schots rugbyteam.

1 REACTIE

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in