
Sassenheim – TOP Sassenheim kan het kampioenschap in de Korfbal League 2 ruiken. De Sassenheimers wonnen zaterdag zelf van KVS en zagen concurrent DeetosSnel gelijkspelen. Daardoor heeft TOP één punt in de komende drie wedstrijden nodig, om vier jaar na de historische degradatie weer terug te keren naar het hoogste niveau van Nederland.
TOP kon eigenlijk zaterdag al kampioen worden, als DeetosSnel verloor bij nummer drie Wageningen. Met die gedachte op zak startten de Sassenheimers zenuwachtig aan de uitwedstrijd tegen laagvlieger KVS. De thuisploeg kwam zelfs op voorsprong, al duurde dat niet lang. TOP begon vanaf 2-2 uit te lopen, waarna de wedstrijd nooit meer spannend werd.
De Sassenheimers kwamen voor rust nog op 2-10, een gat van acht punten. De eerste wedstrijd tussen KVS en TOP was voor rust al beslist, en dat was zaterdag opnieuw het geval: de ruststand bedroeg 6-17. TOP wist dat de overwinning binnen was en de supporters konden de wedstrijd tussen DeetosSnel en Wageningen in de gaten houden.
Daar was het behoorlijk spannend. Wageningen stond lang op voorsprong, maar DeetosSnel knokte zichzelf nog langszij. De wedstrijd eindigde in een gelijkspel, niet genoeg voor TOP om al kampioen te worden.
De Sassenheimers scoorden er zelf ondertussen op los, maar ook KVS zat niet stil. De thuisploeg scoorde in de tweede helft maar liefst zeventien goals tegen TOP, dat zelf nog eens negentien keer de korf vond. De wedstrijd eindigde in 23-36.
Daardoor heeft TOP in de komende drie wedstrijden nog maar één punt nodig om kampioen te worden. De Sassenheimers verloren dit seizoen nog niet en speelden pas twee keer gelijk. TOP kan volgende week dus al kampioen worden, al speelt het wel tegen nummer drie Wageningen. Daarna wachten duels tegen nummer zes Groen Geel en nummer vier HKC.
De mogelijke kampioenswedstrijd van TOP tegen Wageningen start zaterdag om 19:30 uur in sporthal De Korf in Sassenheim.
























