
Teylingen – Twee van de vijf agrarische gronden in het bezit van de gemeente Teylingen worden verhuurd aan nieuwe agrariërs. Dat is de uitslag van de openbare aanbesteding voor de pacht van de percelen. De drie andere percelen blijven bij de huidige huurders.
Door een uitspraak van de Hoge Raad in 2021 (het ‘Didam-arrest’) moet de gemeente Teylingen, nu de huidige huurcontracten zijn afgelopen, een openbare aanbesteding doen voor de huur van haar agrarische gronden. Uiteindelijk zijn de nieuwe huurovereenkomsten gegund aan de agrariërs die bij de aanbesteding de meeste punten hebben behaald.
Bij de aanbesteding heeft het college voorwaarden gesteld voor het beheer, met prioriteit voor het behoud en de verbetering van het leefgebied van weidevogels en duurzaam grondgebruik. Daarnaast moet er rekening worden gehouden met recreatieve voorzieningen en slootonderhoud. Agrariërs die mee willen doen, moeten bepaalde certificaten hebben om aan te tonen dat ze aan deze eisen voldoen. Ook de prijs die zij bereid zijn te betalen, speelt een rol.
De huurcontracten van de nieuwe agrariërs gaan in op 1 maart.
Ik moet hiervan huilen. Wat een vervelende kortzichtigheid.
Bizar dat er 75 koeien binnen 4 weken moeten worden geruimd en de een mooi bedrijf gedwongen wordt om te stoppen. En een een andere daar opnieuw gaat beginnen omdat deze meer “punten” zou hebben.
Vreselijk wat een slecht nieuws voor de huidige gebruikers. Niet te geloven dit zeg.
Inderdaad wat erg voor deze boeren. Dat komt rauw op hun dak.
Openbare (Eurpese) aanbesteding leidt tot wansituaties en leugens van gemeentes, zoals o.a. hier het geval is. Het college stelt voor de vorm een lijst voorwaarden op, waaraan een boerenbedrijf moet voldoen. In kleine letters staat er dan nog bij ” dat ook de prijs die men wenst te betalen een rol speelt”. Om die prijs gaat het natuurlijk bij de gemeente. Dat is het hoofdbelang. Boeren die tientallen jaren daar koeien weidden worden dan gewoon de nek omgedraaid. Schande, gemeente Teylingen!
Dit is ONGELOOFLIJK!! Lakenvelders zijn met uitsterven bedreigd, ik fiets en wandel daar graag! En hiermee wordt de boer weer de horige uit de feodale tijd die elke 5 jaar onzeker is over voortzetting van zijn bedrijf!
Vroeger maakte de adel de dienst uit en nu de “hoge boorden” van de politiek.
Moet steeds meer vader Dirk gelijk gevenHOE HOGER DE BOORD HOE MINDER HET SOORT!!
En dit alles wordt gesloopt voor een lullige 20 K. Teylingen had dit anders aan moeten pakken; zum 🤮