
Warmond – Een kok van brasserie Coazy in Warmond heeft zondagavond bij een levensbedreigende situatie politieagenten met een golfkarretje moeten vervoeren. De agenten vonden het namelijk onverantwoord om met hun auto’s over de brug van het recreatie-eiland Koudenhoorn te rijden. ‘Ook ambulances durven er niet overheen’, vertelt exploitant Marieke Caffa-Ouwehand.
Zondagavond liet de politie de auto’s noodgedwongen staan bij de gemeentehaven. Omdat de agenten de draagkracht van de overgang niet vertrouwden, gingen zij te voet verder op zoek naar een persoon in nood.
Een van de agenten leende een fiets en reed naar de brasserie om te vragen of zij het golfkarretje van de horecagelegenheid mochten gebruiken om het eiland sneller te kunnen doorzoeken.
Goede gezondheid aangetroffen
Caffa-Ouwehand vertelt dat haar kok toen met het golfkarretje en de agent erin naar de andere agenten is gereden die op het eiland aan het zoeken waren.
Deze agenten hadden de persoon in nood inmiddels in goede gezondheid aangetroffen. Het personeelslid heeft de agenten en de gezochte persoon daarna met het golfkarretje van het eiland afgereden.

De politie wil inhoudelijk niet ingaan op het incident, maar bevestigt wel het verhaal van de exploitant van Coazy. In een schriftelijke reactie laat de politie weten dat ‘de brug niet stevig genoeg werd geacht om daar met een dienstauto overheen te rijden.’ Verdere mededelingen wil de politie er niet over kwijt.
Het draagvermogen van de Koudenhoornbrug uit 2013 is al jaren een punt van zorg. Zwaar gemotoriseerd verkeer kan de overgang, die is aangelegd als fiets- en voetgangersbrug, slecht verdragen. De brug werd eind vorig jaar helemaal hersteld omdat er te veel zwaar verkeer overheen was gegaan.
Striktere regels voor gebruik van brug
Sindsdien is er gewerkt aan strengere regels voor het gebruik van de brug. De gemeente Teylingen, waar Warmond onder valt, maakte onlangs bekend dat alleen fietsers, voetgangers, paarden en kleine elektrische voertuigen de brug zonder beperkingen kunnen blijven gebruiken. De gerenoveerde brug moet worden ontzien om te voorkomen dat het bewegende deel ervan weer onder het gewicht van het verkeer bezwijkt.
Licht gemotoriseerd vervoer mag er alleen nog met een ontheffing overheen. Zwaar transport moet voortaan zoveel mogelijk via vervoer over water gebeuren. Hieronder valt het afvoeren van hooibalen en mest en het leegzuigen van de vetput.
Inzet pontons voor zwaar vervoer
Vier tot zes dagen per jaar wordt hiervoor een ponton over het water geplaatst om het zware transport van en naar het eiland in goede banen te leiden. Deze maatregelen moeten onnodige belasting van de Koudenhoornbrug voorkomen. Hiermee wordt volgens de gemeente de brug tegen nieuwe schade beschermd.
Hulpdiensten mogen bij nood wel over de brug heen, stelt de gemeente. Maar voor hulpdiensten blijkt het recreatie-eiland Koudenhoorn soms dus een brug te ver te zijn. Volgens de exploitant komt het vaker voor dat hulpdiensten met hun zware voertuigen de Koudenhoornbrug niet over gaan en het golfwagentje van Coazy als redmiddel zien.
Vragen over veiligheid en taken van het personeel
‘Ook ambulances durven er soms niet overheen als er iets gebeurt op Koudenhoorn. Het is al meerdere keren voorgekomen dat zij een gewond iemand met ons golfkarretje over de brug hebben moeten vervoeren’, aldus de exploitant van Coazy.

Caffa-Ouwehand vraagt zich af hoe je een recreatie-eiland kunt beheren en veilig houden als je een brug hebt waar hulpdiensten niet overheen durven. Daarnaast valt het volgens haar niet onder de taken van haar personeel om bij dit soort incidenten in actie te komen. Haar medewerkers worden op deze manier afgehouden van hun reguliere werkzaamheden.
‘Als het zo is, is dat vervelend’
De gemeente Teylingen laat in een schriftelijke reactie weten dat ze niet van de politie heeft vernomen dat zij niet met voertuigen over de brug durven. ‘Als het inderdaad zo is dat de politie niet met voertuigen over de brug durft – wat we dus niet bevestigd hebben gekregen – is dat vervelend.’
De gemeente heeft de politie en andere hulpdiensten eerder wel geïnformeerd dat ze bij nood met hun voertuigen over de brug mogen rijden. ‘Wij zullen dit uiteraard nogmaals bij de politie en andere hulpdiensten onder de aandacht brengen’, schrijft de gemeente in haar verklaring.














![[AUDIO] Veteranenbankje geplaatst bij ontmoetingscentrum De Jojo](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/08/IMG_7112-218x150.jpg)








Voordat het recreatie-eiland Koudenhoorn werd ontsloten door een ophaalbrug, lag er een vaste brug. Deze werd echter een jaar of vijftien geleden afgekeurd. Toen de gemeente Teylingen een nieuwe brug wilde aanleggen is er vanuit met name de watersportsector sterk gelobbyd om geen nieuwe vaste brug aan te leggen, maar er een ophaalbrug te bouwen. Die brug werd toen ontworpen voor alleen voetgangers en fietsers. Bovendien werd het ontwerp aangepast na wensen van belanghebbende bedrijven. Dat had als gevolg dat de staanders van de brug verder uit elkaar zijn komen te staan, wat de draagkracht van de brug niet ten goede kwam. Pas na de bouw van de huidige ophaalbrug is het restaurant op Koudenhoorn er gekomen. Daar is dus bij de bouw van de brug geen rekening mee gehouden. Doordat er echter in de loop der jaren ook zwaar verkeer over de brug ging, onder andere van verschillende gebruikers op Koudenhoorn, had dit tot gevolg dat de brug zodanig beschadigd raakte dat hij moest worden afgesloten. Na een renovatie van de brug is hij nu weer open, maar nu wel met door de gemeente opgelegde beperkingen. Overigens bedroegen de kosten voor de bouw van de ophaalbrug indertijd zo’n half miljoen euro meer dan voor de bouw van een nieuwe vaste brug. En de keren dat de ophaalbrug in een jaar open gaat is op de vingers van één hand te tellen. Met de kennis en ervaring van nu had er indertijd beter weer een vaste brug naar Koudenhoorn kunnen worden aangelegd. Saillant detail: Het was juist de vader van de huidige exploitant van Coazy, die werkzaam was in de watersportsector, die een groot pleitbezorger was van de bouw van een ophaalbrug naar Koudenhoorn. Daar ervaart zijn dochter dus nu de nadelen van. Het lijkt er, gelet op haar uitingen op sociale media, bovendien op dat zij nu lobbyt om de gemeente ertoe over te halen om nogmaals te investeren in een betere verbinding naar Koudenhoorn. En uiteraard moet de gemeente – lees: de inwoners van Teylingen – dat betalen…
Klopt helemaal
Ter informatie: Kees van Velzen was indertijd wethouder van de gemeente Teylingen, en in die hoedanigheid betrokken bij de bouw van de ophaalbrug.
Vorig jaar reed handhaving er nog overheen met hun wagen
Politie hoeft geen info te verstrekken. Ik zie het helemaal voor me. 2 agenten op zo,n kar. Lijkt naked gun wel🙂