foto van Richard van Egmond

Noordwijk/Teylingen/Hillegom/Lisse – In de regio worden diverse acties georganiseerd ter ondersteuning van de internationale campagne Orange the World, een initiatief van de Verenigde Naties om geweld tegen vrouwen te bestrijden. De campagne, die jaarlijks loopt van 25 november (Internationale Dag tegen Geweld tegen Vrouwen) tot 10 december, vraagt wereldwijd aandacht voor dit probleem. In Nederland sluit een ruime meerderheid van de gemeenten en provincies zich hier elk jaar bij aan.

In de gemeente Teylingen sluit de campagne aan bij het thema ‘Tegengaan van huiselijk geweld’, onderdeel van het lokale veiligheidsjaarplan. Burgemeester Carla Breuer wijst op het belang van een structurele aanpak voor preventie. Om inwoners te ondersteunen, wijst de gemeente op Veilig Thuis, een steunpunt waar mensen terechtkunnen met vermoedens of signalen van huiselijk geweld of kindermishandeling.

Een opvallend element van de campagne is het oranje uitlichten van gebouwen. In Noordwijk wordt de vuurtoren – de eerste vuurtoren ter wereld die oranje wordt verlicht – gehuld in de campagnekleur. Ook de Witte Kerk en Huis ter Duin worden oranje verlicht.
Daarnaast roepen gemeenten middelbare scholen in Hillegom, Lisse en Teylingen op om aandacht te besteden aan de campagne. Bibliotheken in Noordwijk, Noordwijkerhout, Sassenheim, Lisse, Oegstgeest, Voorhout, Warmond en De Zilk ondersteunen de boodschap met posters, flyers en presentaties.

Audioreportage over het hijsen van de oranje vlag bij het gemeentehuis in Noordwijk, met Marja Immerzeel, medeorganisator van Orange the World Noordwijk, en Mariane Perdez, kinderrechtenexpert:

1 REACTIE

  1. Zo jammer dat Hillegom niet oranje wordt, femicide is overal en daarom hoort Hillegom hier ook aan mee te doen. Dus niet de scholen vragen om hier aandacht aan te besteden. De gemeente is verantwoordelijk voor wat er speelt in Hillegom. Daar hoort ook femicide bij.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Plaats hier je opmerking
Vul je naam in