Foto: Erwin Bartman / Haarlem105

Noordwijk – Bernt Schneiders wordt vanaf 13 oktober tijdelijk de nieuwe burgemeester van Noordwijk. Dat heeft Wouter Kolff, de commissaris van de Koning in Zuid-Holland, besloten. Bernt is 66 jaar oud en vervangt de huidige burgemeester Wendy Verkleij, die op 8 oktober stopt met haar werk.

De heer Schneiders heeft veel ervaring als burgemeester in verschillende steden. Hij was van 2006 tot 2016 burgemeester van Haarlem. Daarvoor was hij burgemeester in Heemskerk (2001–2006) en in Landsmeer (1995–2001). Tussen 2015 en 2017 hielp hij tijdelijk als waarnemend burgemeester in Bloemendaal.

Voordat hij burgemeester werd, werkte hij bij de burgemeester van Amsterdam en bij de commissaris van de Koningin in Noord-Holland. Sinds 1 maart 2016 is hij directeur van het VSBfonds, een organisatie die goede doelen steunt. In 2023 hielp hij met het vormen van een nieuw bestuur voor de provincie Noord-Holland. Hij heeft rechten gestudeerd aan de Universiteit van Utrecht.

Na de gemeenteraadsverkiezingen van 2026 gaat de Commissaris van de Koning praten met de gemeenteraad. Ze bekijken dan of het tijd is om te beginnen met het kiezen van een nieuwe burgemeester die door de koning wordt benoemd.

 

10 REACTIES

  1. Dan even rekenen. Maart 2026 verkiezingen. Formatie B&W tot begin zomer. Dan openstelling vacature kroonbenoemde burgemeester. Dus op zijn vroegst eind 2026 benoeming. Maar dan moet de kabinetsformatie na de verkiezingen 29 oktober niet te lang duren.
    Waarom nu niet gaan werken aan een gemeente Bollenstreek. HLT en Noordwijk. Minder lieden op het pluche en een mooie besparing.

  2. Een gemeente Bollenstreek? Besparing? HLT kost alleen maar meer geld, laat staan als Noordwijk erbij komt. Ook de belangen van de inwoners worden hierdoor niet beter behartigd. Dan zullen we het nog maar niet hebben over de ergernis onder de werknemers van ” gemeente Bollenstreek”. Een fusie kost altijd meer en is ook niet beter werkbaar. Voorts lopen de prioriteiten en belangen van de
    dorpen vaak ver uiteen. Niet doen dus!

    • Voor een sterke bollengemeente! Lisse, Noordwijk, Katwijk enz. Minder lokale partijen. Beter voor de besluitvaardigheid. Hoevaak komt u op een gemeentehuis? Tegenwoordig alles digitaal.

    • Zeker……Noordwijkerhout met zijn gezellige centrum is uitgegroeid tot de hoofstad van de gemeente Noordwijk. Er komen niet voor niks zoveel Noordwijkers naar Noordwijkerhout. Noordwijk heeft namelijk geen centrum.

      • Ik ga nagenoeg nooit naar een winkelcentrum en op zaterdag met je handen in je zak lanterfanten in een winkelstraat, daaraan heb ik een broertje dood. Je loopt toch met je ziel onder je arm, niettan? Mijn vrouw vindt het altijd reuzegezellig en gaat vaak met de dochters of vriendin.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in