
Noordwijk – De plannen voor de bouw van een appartementencomplex op de locatie van voormalig hotel Sonnevanck aan de Koningin Astrid Boulevard zorgt nog voor enige twijfel in de gemeenteraad. Eigenlijk gaat het voorstel tegen het originele bestemmingsplan in, maar het college wil toch toestemming geven voor de bouw. De gemeente wil immers graag een oplossing voor het braakliggende terrein aan de boulevard. Daarom vragen ze de gemeenteraad om een verklaring van geen bedenkingen af te geven.
De sloop van het hotel is in 2023 begonnen. Sindsdien is het een verlaten terrein, waar opnieuw gebouwd kan worden. Daarom is een voorstel ingediend om vijf appartementen en een ondergrondse parkeergarage te realiseren. Eerder op de avond spraken de voorzitter van wijkvereniging de Zuid en een directe omwonende hun twijfels uit over het bouwplan. Het zou namelijk in strijd zijn met het bestemmingsplan, waardoor het appartementencomplex te groot en te hoog zou worden. Zij vragen de ontwikkelaar om met een nieuw plan te komen wat wel past binnen de kaders.
Ook het college beargumenteert dat de bouwplannen buiten het bestemmingsplan vallen, maar voor dit project zetten ze artikel 4.84 in. Dit betekent dat als er zwaarwegende argumenten zijn, het college mag afwijken van bestaand beleid en dus van het bestemmingsplan. Bij verschillende fracties riep dat vragen op over de juridische consequenties: “Zal dit plan standhouden bij de Raad van State, mocht het aangevochten worden?”, vroeg raadslid Hans Knapp (VVD) zich af. Ook commissielid Sem Zonderwijk (PvdI) stelde hier vragen over.
Wethouder Kortleven geeft aan dat de raad niet al te bang moet zijn voor juridische consequenties: “We kunnen nu deze ‘shameplek’ bebouwen en het kan heel lang duren voordat deze mogelijkheid zich weer voordoet.” De VVD geeft aan het plan te steunen als het college zeker is van de juiste juridische onderbouwing. Dit geldt ook voor de fractie van MetLef: “Als het niet tegen de wet is, kunnen wij akkoord gaan.” Toch zijn er ook partijen, zoals GroenLinks, die twijfelen, omdat het wel ver over de grenzen van het eigen beleid gaat.
Het plan gaat ter stemming naar de eerstvolgende gemeenteraadsvergadering, waar definitief wordt besloten over het voorstel.










![[AUDIO] Teylingen komt met plannen voor meer natuur in de dorpen](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/01/Biodiversiteit-Teylingen-1-218x150.png)







Dit “Sonnevanck-dossier” is echt een ” shameplekdossier” van de gemeente Noordwijk geworden. ( De zoveelste…) Al jarenlang wordt de eigenaresse van Sonnevanck aan het lijntje gehouden. Nu uitten een afgevaardigde van Woonwijk De Zuid en een omwonende weer bezwaren tegen een nieuw ontwerp van de nieuwbouw op het Sonnevanck-terrein. Ik stel voor dat de gemeente de grond van de eigenaresse koopt en voorstelt daar een appartementencomplex voor arbeidsmigranten te bouwen. Je zal eens zien hoe snel die arrogante ” Zuiderlingen” dan akkoord gaan met het huidige bouwvoorstel!
Geniaal idee . 🙂
Andre de tijd lacht Noordwijk uit met hun pretenties en bemoeizucht.
De senioren hebben heimwee naar de seventees en hadden de tijd fractie willen stoppen.
Ondanks er in de horeca grote problemen met de gevestigde orde waren.
We hadden bekwame ondernemers met grote tenten op dorp.
De jeugd stroomde van verre in grote getalen voorbij het blote standbeeld.
Toen kwam later de handleiding van machivellisme aan de orde regels heffingen controle en parralel boulevard deden geen schoonheids prijzen afleveren.
Macht en geld zijn prioriteit geworden ten koste van vooruit gang en economie en de leefomgeving burgers en ondernemers is een windmolen in je gedachte.
Technocraten incompetentie doen heden ten dage de rest.
Het doel schijnt de middelen te heiligen,vijftig procent zei machiavelli is keuze de andere vijftig procent is het lot hoe dat gezind is het elkaar gunnen,….
Was er vroeger bij de heydays,….
Ik hoop dat ze veel sociale huurwoningen gaan bouwen voor mensen met lage inkomens want daar is nu een groot tekort aan. Vooral alleenstaanden zonder kinderen met een laag inkomen hebben het zwaar. Zij moeten alle vaste lasten alleen betalen en krijgen niet de vele subsidies en extra’s die gezinnen wel krijgen, zoals kindgebonden budget. Alleenstaanden rond het sociaal minimum verdienen een goede woning, warmte en een fatsoenlijk bestaansminimum. Zodat zij niet vereenzamen en hun krachten kunnen inzetten voor de samenleving.
Praten praten in Noordwijk maar er gebeurt niets schandalig
Helemaal met Tessa eens bouw eens fatsoenlijke betaalvare woningen voor alleenstaande Noordwijkers….en niet alleen maar huizen en appartementen van meer als een half miljoen……..
De Zuid regeert
Houdt,hield nieuw- en verbouw (Zeezicht, Vesper) app vaker tegen want ja….de wijk beslist en hahaha niet de gemeente
Ja, die ëens zo mooie ‘zuid’ ,waar tegenwoordig de ene na de andere wanstaltig grote villa wél mag verrijzen, waardoor het duin-karakter geheel verdwenen is. De nieuwe sonnevanck valt dus geheel niet uit de toon,
Als bewoner van de zuid wordt ik doodziek van al die mensen die ergens tegen zijn om er tegen te zijn!! Die zandbak en voorheen dat kraakpand dat is fijn!! Bestuur toon ballen en loods het erdoor!!
👍👍👍
Dat zijn dan zeker weer LUXE Appartemanten!!!! Bouw nu daar eens iwts voor ons!!!! de doorsnee noordwijkers.huizen voor de rijke zijn er al genoeg!@!!!!!