
Noordwijk/Noordwijkerhout – B&W van Noordwijk stellen voor om nu nog geen voetpad aan te leggen langs de Gooweg tussen de Langelaan en de Northgodreef. Een voetpad op die plaats zou de toegankelijkheid voor voetgangers vergroten. Die moeten nu over het fietspad of door de berm lopen.
Volgens B&W kan door aanleg van een voetpad ter plekke het al bestaande fietspad niet worden opgewaardeerd naar een regionale doorfietsroute. Daarvoor is een breedte nodig van vier meter, terwijl het fietspad er slechts drie meet.
Bovendien lopen er maar weinig voetgangers, terwijl het fietsverkeer toeneemt, aldus B&W. Zij stellen daarom voor een voetpad langs de Gooweg te onderzoeken op het moment dat ook gekeken wordt naar het verbreden van het fietspad vanwege de doorfietsroute Katwijk – Noordwijk – Noordwijkerhout – De Zilk.






![[AUDIO] Robot-huisdier om te testen of je kan zorgen voor een echte: idee van Lissese kinderen haalt landelijke finale](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/04/042226KinderenRobotHuisdier2-218x150.png)








![[VIDEO] Nieuwe versie gestolen beeld Jan Steen in de maak](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/04/JanSteen-218x150.jpg)






Verstandig besluit. Fietsroutes moeten nu eenmaal aan criteria voldoen. Dan past een voetgangerspad er niet vanzelfsprekend bij.
Breder fietspad en dan gewoon daarop lopen.
Loop dan overigens wel aan de linkerkant ajb, dan word je ook niet verrast door stille wielrenners of mensen op de ebike.
Of mensen met één gewone fiets hè Jan.