
Lisse/Voorhout – Cathelijne Vester van basisschool De Avonturier uit Voorhout heeft afgelopen week de regionale voorleeswedstrijd gewonnen in Lisse. Deze wedstrijd is een voorronde van De Nationale Voorleeswedstrijd. Cathelijne mag binnenkort Lisse en Teylingen vertegenwoordigen in de provinciale finale en ze maakt kans om De Nationale Voorleeskampioen 2025 te worden.
Elf kandidaten lazen in Lisse een fragment voor uit een zelfgekozen boek. De jury lette op uitspraak, verstaanbaarheid en contact met het publiek. Cathelijne werd als winnaar uitgeroepen. Ze las een fragment uit De Vriezels | De griezeligste oma ooit van Kelly van Kempen.
De provinciale finale vindt plaats op 12 maart in Katwijk. De Nationale Voorleeswedstrijd is een campagne van Stichting Lezen en de Bibliotheken om leesplezier te bevorderen.


![[AUDIO] Zilkers uiten zorg over asielopvang in politieke vergadering Bloemendaal, veel vragen nog te vroeg](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/06/060526-tiltenberg-218x150.jpg)






![[AUDIO] Bregje zwemt pas drie jaar, maar jaagt nu op goud bij Special Olympics](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/06/061126-Bregje-218x150.jpg)










![[AUDIO] Senioren worden getest op rotondes, balans en valpreventie](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/06/WhatsApp-Image-2026-06-11-at-15.16.21-2-218x150.jpeg)






Mooi Cathelijne.