Noordwijk/Noordwijkerhout/Voorhout – De nieuwe fietsbrug tussen Voorhout en Noordwijk is maandag feestelijk geopend. Tijdens een bijeenkomst op maandagochtend spraken wethouder Marlies Volten (gemeente Teylingen), wethouder Theo Alkemade (gemeente Noordwijk) en Frederik Zevenbergen, gedeputeerde van de provincie Zuid-Holland, de aanwezigen toe.
In het najaar van 2024 begon de productie van het stalen brugdek in een fabriekshal in Vlissingen. Toen de fundering begin dit jaar stond, zijn de brugdelen per speciaal transport naar de Leidsevaart gebracht. Op 13 en 14 maart zijn de delen met een grote kraan op hun plek gehesen. Daarna volgden het laswerk, de installatie van verlichting en de afrondende werkzaamheden.
De realisatie van de brug maakt deel uit van een aantal infrastructurele projecten rond de Noordelijke Randweg Voorhout, bedoeld om de bereikbaarheid en verkeersveiligheid in de regio te verbeteren. Met deze nieuwe verbinding kunnen fietsers voortaan sneller en veiliger reizen tussen Voorhout, Noordwijk en Noordwijkerhout.
De provincie Zuid-Holland en de regio Holland Rijnland leverden een belangrijke financiële bijdrage aan het project. Als symbolische eerste gebruikers mochten de Fietsmaatjes – vrijwilligers die mensen met een beperking op de duofiets begeleiden – als eersten de brug oversteken.
Veiliger? Op die smalle Leidsevaart? Fietsers samen het zware vrachtverkeer en brede agrarische machines?
Dan ben je of blind of dom.
Het gaat hier om die brug. Een FIETSbrug…..waarom wordt er van alles bijgesleept wat niet terzake doet.
Beste Wim, waar denk dat je die brug uitkomt…..
Wat maakt dát uit ? Het gaat over die brug en er wordt nu iets verkort qua route of zoiets. Punt.
Zoveel zwaar vrachtverkeer komt er aan die kant niet meer. Vanaf de piet gijs mag je er niet eens in en grote vrachtwagens zouden er vanaf de vaart amper uitkomen. De brug is bedoeld tussen Piet gijs en station, voor naar Beukterrein is via het tunneltje even kort.
Mijns inziens een totaal onnodige verbinding.
De Leidse Vaart heeft 2 levensgevaarlijke ontsluitingen in tegenstelling tot de nieuwe Randweg.
Weer een route om gedeeltelijk te MOETEN afstappen. De mensen die zich geen fiets met ondersteuning kunnen veroorloven zijn weer de dupe. Want ook om Voorhout via de Leidse Vaart BNS te bereiken met een fiets zonder ondersteuning vraagt een krachtsinspanning.
Brug volstrekt onnodig er is reeds een tunnel om veilig op het zelfde punt aan de overkant te komen .
En sneller is het nog steeds niet . Via KTS en Herenstraat is op de fiets nog altijd sneller en korter dan via brug of tunnel vanuit Noordwijk .
Fantastisch allemaal,t zal hard nodig zijn over een aantal jaren.vanmorgen ook weer file op de 206,nu rij je nog over het bruggetje langs groen.straks een woonwijk in.geweldig wat ze in nederland allemaal kunnen.
Ik ben heel blij met deze mooie brug. Scheelt mij veel reistijd met de fiets
Dit kan alleen als je naast de brug woont anoniem .