
De Zilk/Noordwijk/Voorhout – De Greenport Ontwikkelingsmaatschappij (GOM) heeft drie schuurtjes op bollengrond gerestaureerd. Het gaat om schuurtjes in De Zilk, Voorhout en Noordwijk. Volgens de GOM zijn de schuurtjes belangrijk voor de cultuurhistorie in de Bollenstreek.
Wat is de GOM?
De Greenport Ontwikkelingsmaatschappij (GOM) is een organisatie die zich bezighoudt met het uiterlijk van de Duin- en Bollenstreek. De GOM zet zich in voor het behoud en het karakter van de Bollenstreek. De gemeente Hillegom, Katwijk, Lisse, Noordwijk en Teylingen zijn de aandeelhouders van de GOM. De organisatie handelt zonder winstoogmerk.
Het gaat om schuurtjes aan de Zilkerbinnenweg in De Zilk, aan de Eikenhorstlaan in Voorhout en in het Vinkeveld in Noordwijk. De schuurtjes werden vroeger gebruikt om uit te rusten en te eten door mensen die op het land werkten. Er staan alleen een aantal banken, stoelen en soms een kachel in de schuurtjes.
De gevels en daken van de schuren moesten gerestaureerd worden. Daarnaast zijn de kozijnen, vensters en deuren gemaakt en geschilderd. Daarvoor zijn architect Gijs Braakman uit Noordwijkerhout en bouwbedrijf De Groot uit De Zilk ingeschakeld.
De GOM hoopt dat andere eigenaren van schuren nu ook aan de slag gaan met de restauratie, doordat deze drie schuurtjes zijn hersteld. De restauratie is volgens de GOM mede mogelijk gemaakt door geld van Holland Rijnland, het Cluster Duin- en Bollenstreek en de gemeenten Noordwijk en Teylingen. Het idee kwam van de GOM in samenwerking met het CultuurHistorisch Genootschap Duin- en Bollenstreek.













![[AUDIO] Groep bewoners vraagt aandacht voor onveilige verkeerssituatie op Binnenweg](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/05/Binnenweg-218x150.jpg)















![[AUDIO] Groep bewoners vraagt aandacht voor onveilige verkeerssituatie op Binnenweg](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/05/Binnenweg-80x60.jpg)


Zo en wat kost dat dan wel niet om die schuurtjes op te knappen? Zijn toch geen monumentale objecten?
Beschouw het maar als een goedmakertje van de GOM, Fritzie na alle uitgehaalde fratsen en de stevige kritiek op de GOM.
Dat betaald de GOM wel met het geld van de buitgemaakte moestuinen met €40,- p/m2.
Verdiep je eens in de werkwijze van GOM Cees, de prijs per m2 bollengrondcompensatie (voor inpasbare planologisch afwijkende activiteiten waarbij bollengrond verloren gaat) heeft niets te maken met één van de opdrachten aan GOM gericht op het bevorderen van cultuurhistorie (toerisme)..
Dit is gewoon een prachtig initiatief en laat een stukje bollengeschiedenis zien!
Zou het niet leuk zijn als er meer van dit soort schuurtjes komen op (extra) wandelroutes door de bollenvelden en -bollenstreek, met een wc-tje erin ook, voor wandelaars en vogelenzangliefhebbers?
De schuurtjes zijn mooi opgeknapt,het is wel te hopen dat de graffitispuiters ze ook met rust kunnen laten.
De mensen die er in geschaft hebben draaien zig om in hun graf Geen kachel gif opslag de nabestaanden zouden nu nog gecompenseerd moeten worden er zijn er in die tijd honderden gestorven van het gif wat er toen gebruikt werd .
Wat het gom verziekt heeft kunnenze nooit meer goed maken . Ze hebben de mond vol over open gebieden er is geen laan of weg waar geen villa’s staan en daar zijn alle gemeentes in de bollen streek schuldig aan want die hebben hun zakken gevuld . Over de hoofden van de paarde weidjes en de groente tuinjes de rijken mogen alles en de gewone mensen niet veel .