
Hillegom – SV Hillegom heeft zondag op de valreep gewonnen van AGB. Het belangrijke duel in de strijd om nacompetitie te ontlopen werd beslist door invallers Van Gurp en Tycho Heus. Laatstgenoemde schoot de winnende goal in blessuretijd binnen: 2-1. Door de overwinning is Hillegom bijna veilig, en doet het zelfs nog mee in de derde periode.
De wedstrijd tussen Hillegom (8e) en AGB (13e) was voor beide ploegen belangrijk. In de Eerste Klasse degraderen namelijk twee van de veertien ploegen direct, en spelen er nog drie nacompetitie. Het verschil in punten tussen AGB en Hillegom was echter mager, waardoor beide teams het gevoel zullen hebben gehad dat ze moesten winnen.
Hillegom startte voetballend sterker dan AGB, maar wist zoals wel vaker dit seizoen de trekker niet over te halen. Lage voorzetten werden niet binnengelopen en schoten waren niet doelgericht. Aan de andere kant was AGB, met veel technische spelers, dodelijk effectief: uit een ingooi wisten de Amsterdammers in de 39e minuut de 0-1 te maken.
Hillegom leek er weinig inzet tegenover te zetten, en vooral de ervaren spelers lieten het afweten. Dat beeld bleef ook na de rust lang zichtbaar, waardoor Hillegom ook niet echt gevaarlijk werd. Reden genoeg voor trainer Thijs Sluijter om spelers van de bank te halen, zoals Menno van Gurp, Swen van Ommeren en Tycho Heus, die een week eerder ook al beslissend waren.
Ook de defensie van AGB had moeite met de snelle invallers van de thuisploeg. De Amsterdammers waren zichtbaar vermoeid na meer dan een uur gespeeld te hebben onder de stralende zon, waar Hillegom dankbaar gebruik van maakte. Zo scoorde Menno van Gurp een kwartier voor tijd de gelijkmaker, en bekroonde Tycho Heus zijn invalbeurt door in extremis de drie punten op de Zanderij te houden: 2-1.
Door deze overwinning verstevigt Hillegom de achtste plek in de Eerste Klasse. De blauw-witten zijn nog niet veilig, maar staan nu wel meer dan drie punten voor op de concurrentie. Sterker nog, de ploeg van Thijs Sluijter kan zich ook bezighouden met promotie: doordat het al zeven wedstrijden ongeslagen is doet het mee in de derde periode. Bij Hillegom willen ze daar nog niets van weten, maar kansloos is de ploeg van Thijs Sluijter niet.
Volgende week wacht Hillegom een zware wedstrijd op bezoek bij Velsen, de nummer drie in de competitie. Aanvang is zaterdag om 16:00 uur op sportpark Driehuis.