Foto: Richard van Egmond

Noordwijk – Het kunstwerk Varencirkel is donderdag officieel onthuld op de rotonde die de Beeklaan met Jan van Gent en de Gladiolusstraat verbindt. De maker, Josua Wechsler, heeft het kunstwerk samen met wethouder Ter Hark mogen onthullen. De kunstenaar heeft ook mogen nadenken over hoe de rotonde is beplant, om bijen en insecten aan te trekken.

De krullende varen staat volgens de gemeente symbool voor veerkracht, herstel en duurzame groei. De Limburgse kunstenaar Wechsler wil met zijn werk voorbijgangers aan het denken zetten over hun eigen leefomgeving. Iedereen heeft hier zo zijn of haar eigen gedachten bij. En dat is de bedoeling van kunst, aldus de kunstenaar.

Bekijk hieronder foto’s van de onthulling, gemaakt door Richard van Egmond:

11 REACTIES

    • Het is een overblijfsel van de kunstbiënnale uit 2023 en dat koste de gemeente toen €240.000,of ze het kunstwerk nu cadeau hebben gekregen dat zal wel niet dus zal het wel weer veel geld gekost hebben

  1. Veerkracht herstel en duurzame groei .terplekke verzonnen of gaan we nu nog zeggen dat erover is nagedacht door een slimme ambtenaar

  2. Het is toch bijzonder, dat je er bij moet schrijven wat iets voorstelt en wat de zin en nut er van is! Het moet normaal worden om bij de presentatie van zo’n voorwerp te vermelden, zin, doel en wat de totale kosten zijn geweest van deze voorstelling! Dus ook de kosten van plaatsen en onderhoud! De burger, belastingbetaler heeft daar recht op om te kunnen oordelen!

  3. Ziet er in ieder geval beter uit dan de troosteloze ‘onkruid-rotondes’ waar we in Noordwijk jarenlang tegenaan hebben gekeken. Wie wel eens door Frankrijk rijdt weet hoe leuk rotondes er uit kunnen zien!

  4. Bijzonder dat een kunstenaar moet nadenken over de beplanting? Noordwijk heeft echt goede hoveniers/ mensen met groene vingers in dienst hoor!

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Plaats hier je opmerking
Vul je naam in