Quinlan Poulina maakte de eerste goal voor Lisse (archieffoto: ImPress Images/Marcel van den Bos).

Lisse – FC Lisse heeft zondag met 0-2 gewonnen van UNA. De geel-blauwen kwamen vroeg op voorsprong door een goal van Poulina, waarna Scholten in de tweede helft de marge verdubbelde. Daardoor houdt Lisse de goede vorm vast richting de nacompetitie.

Er stond voorafgaand aan de wedstrijd weinig op het spel voor Lisse. De ploeg van trainer Leen van Steensel is al verzekerd van de nacompetitie en gaat koploper Kloetinge niet meer kunnen achterhalen. Het enige wat de Lissers konden doen, is in vorm blijven.

Aan de andere kant waren de belangen bij UNA groter. De ploeg uit Veldhoven is nog niet zeker van handhaving en kon de punten goed gebruiken. Eerder dit seizoen eindigde het duel tussen de teams in een gelijkspel.

Lisse schoot in Veldhoven uit de startblokken. Binnen acht minuten wisten de geel-blauwen al de openingstreffer te maken: Poulina kopte een corner hard binnen. Bijna stond het daarna al snel weer gelijk: Juul Respen mikte de bal op de paal voor UNA.

Het vervolg van de eerste helft bleef spectaculair. UNA kreeg na een klein kwartier nog een grote mogelijkheid, maar Mejres miste. Aan Lissese zijde kopte Poulina bijna opnieuw een corner binnen en raakte Enzo Stroo de paal.

Na rust leek de wedstrijd al snel gespeeld, toen Bassou plotseling rood kreeg aan de zijde van UNA. De speler van de thuisploeg kreeg binnen een paar seconden twee keer geel. Uit het niets kwam UNA met tien man te staan, tien minuten later kwam Lisse op 0-2. Marcus Scholten stond het beste op te letten toen UNA de bal niet lekker wegwerkte.

Vervolgens bloedde de wedstrijd langzaam dood. Danny Bakker kreeg nog wel drie kansen op rij, maar wist niet meer het net te vinden. Voor Lisse maakte het niet uit: de ploeg van trainer Van Steensel had de punten binnen.

Daardoor houdt Lisse de goede vorm vast richting de nacompetitie. De Lissers kunnen nog proberen om Rijnvogels in te halen. Mocht Rijnvogels dan een periodetitel pakken, dan hebben de Lissers de ‘gunstigere’ uitgangspositie in de eerste ronde van de nacompetitie.

Volgende week ontvangt FC Lisse RBC in eigen huis. Aanvang is 15:30 uur.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in