
Lisse/Noordwijk/Teylingen – De gemeentebesturen van Lisse, Noordwijk en Teylingen onderzoeken of zij de werkzaamheden rondom gemeentelijke belastingen ergens anders kunnen onderbrengen. Dat meldt het Teylingse college van B&W in een brief aan de gemeenteraad. De drie gemeenten werken nu samen in een gemeenschappelijke regeling Belastingen Bollenstreek. Deze regeling behandelt onder meer de belastinginning en de WOZ-taken.
Lisse en Teylingen overwegen om uit deze regeling te stappen en aan te sluiten bij Cocensus. Dit is een samenwerkingsverband van veertien gemeenten, waaronder de gemeente Hillegom, dat vergelijkbare taken uitvoert. De mogelijke overstap wordt overwogen om kosten te verlagen en werkzaamheden beter op elkaar af te stemmen.
Cocensus onderzoekt of zij in staat is om de werkzaamheden voor drie extra gemeenten uit te voeren en stelt een offerte op. Daarna wordt gekeken naar de financiële voordelen, kosten van uittreden en gevolgen voor de kwaliteit. Op basis van de uitkomsten krijgen de gemeenteraden voor de zomer een voorstel voor verdere besluitvorming.



![[AUDIO] Experiment tegen dakloosheid in gemeente Noordwijk: ‘Eerst een woning, dan de rest’](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2024/10/Dakloos-stockfoto-van-Kansfonds-17-218x150.jpg)




![[AUDIO] Linda Gresnigt komt met nieuw boek over leven na borstkanker](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/03/031326-relativitiet-218x150.jpg)














![[AUDIO] Linda Gresnigt komt met nieuw boek over leven na borstkanker](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/03/031326-relativitiet-80x60.jpg)


Je zou zeggen dat een ezel zich niet twee keer aan een steen stoot! Jahoor, dus wel. De administratieve fusie tussen Hillegom, Teylingen en Lisse kostte al miljoenen meer dan begroot. Blijkbaar wordt daar overheen gestapt en gaat men weer tot een ander geldverslindend systeem over. Je vraagt je als burger af of je de enige bent die het niet meer begrijpt?
” gaat men weer tot een ander geldverslindend systeem over”‘: Nee, dit gaat alleen over de inning van de gemeentelijke belastingen. En dat zal door de schaalvergroting tot lagere lasten gaan leiden.
Stumpers zijn het ! ( toch ? )
Zal wel weer duurder worden . Alles wordt uitbesteed. Kost klauwen met geld .
AI: De specifieke besparingsdoelstellingen voor de uitbreiding met Lisse, Noordwijk en Teylingen (de HLT-gemeenten) zijn gestoeld op de ambitie om door schaalvergroting de kosten per inwoner te verlagen.
het uitreden van consensis kost hoogstwaarschijnlijk geld en het intrede van een nieuw systeem ook. Dus zal het op nul uitkomen
Ooit lag aan de zijkant van de poelpolder een dijk met de naburige polder. Die werd weggehaald en de inwoners kregen geld om de komende ca 10 jaar de verhoogde lasten te betalen.
Dat werd in de praktijk de helft.
Gelukkig vergeten we snel.
Nacalculatie en daarover verantwoording afleggen kennen die mensen niet.
Ja gladde praat waarom ze er niks aan konden doen, exogene factoren enz enz
Die belastingen moeten volledig worden afgeschaft voor mensen die van een sociaal minimum moeten leven. Vooral alleenstaanden rond het sociaal minimum komen niet meer rond. Zij krijgen niet de vele subsidies en extra’s die gezinnen wel krijgen. Dus er moet veel meer aandacht komen voor arme alleenstaanden tot 130 % van het sociasl minimum. Zij zouden kwijtschelding moeten krijgen van de gemeentebelastingen en waterschap.
Die mensen kunnen kwijtschelding aanvragen .
Zou wel eerst willen weten waarom ze arm zijn geworden .Het kan bijv door ziekte maar ook door een verspillend wild bandeloos leven .Dus ja …..
Men gaat mogelijk naar Concencus , niet andersom. En dat levert hoogstwaarschijnlijk geld op. Je sluit je aan op een systeem waar al 14 gemeenten op zitten.
Ik begrijp dat samenwerkingsverbanden in sommige gevallen goedkoper zijn door de schaalvoordelen. Op een bepaald moment is dat wel over. Om samen te werken met een partij uit een andere provincie, die nog verder van de burger staat vind ik raar. Zijn die uitvoeringskosten zo hoog en er is zoveel te besparen dat dit interessant is? En zo ja, is er geen partij dichter bij huis te vinden? Die eventueel ook de werkgelegenheid kan garanderen?
“En zo ja, is er geen partij dichter bij huis te vinden? ” Hillegom maakt hier al jaren gebruik van dus…???
En “werkgelegenheid garanderen” ??? Voor ambtenaren? Om belastingen te innen ??? Wie moet dat ook al weer betalen?