Foto: PB.

Lisse – De gemeenteraad van Lisse heeft donderdag met een motie afgesproken de provincie te berichten geen plek voor windmolens te hebben. De raad wil hiermee duidelijkheid aan inwoners geven.

De motie werd door 5 van de 6 partijen ingebracht. Lisse was op verzoek van de provincie op zoek naar mogelijke locaties voor windmolens. De provincie lijkt te kiezen voor clustering van windmolens in het open gebied. Dat betekent 5 windmolens op rij of 10 in een cluster. Daar is in Lisse geen mogelijkheid voor, aldus een meerderheid van de gemeenteraad.

Daarom werd besloten om duidelijkheid te geven, mede door de commotie en het ontspoorde debat rond het onderwerp windmolens. De provincie wordt nu bericht dat Lisse voorstander is van clustering en dat dit betekent dat daarvoor in Lisse geen mogelijkheid is.

PvdA-GroenLinks stemde tegen en wees op een enquête waar een meerderheid van de Lissers voor windmolens zou zijn. De raad wil volgens PvdA-GroenLinks ook geen zonnevelden dus ze vrezen dat afgesproken energiedoelen niet gehaald gaan worden.

14 REACTIES

  1. PvdA-GroenLinks stemde tegen en wees op een enquête waar een meerderheid van de Lissers voor windmolens zou zijn. De raad wil volgens PvdA-GroenLinks ook geen zonnevelden dus ze vrezen dat afgesproken energiedoelen niet gehaald gaan worden.

    ha ha en dat moeten wij geloven

    • Nou die vraag stond er niet in hoor 😉 ik vond het een vragenlijst die erg sturend was. Ik ben wel blij dat ze er niet komen

  2. Slechte zaak. Angst voor niets en bangmakerij.
    Laffe politiek. Enquête uitzetten en dan er niets mee doen. Typisch de politiek in Lisse. Schreeuwers winnen weer!

    • Juist een goed besluit. Denk na. Stoppen met die windmolens en zonneweides. Je hebt er niks aan tijdens geen wind en geen zon en hebt een 100 % backup nodig van andere bronnen.

  3. Mooi , al dat groene klimaatgedoe moet maar eens stoppen. Nederland moet maar weer op eigen benen gaan staan en niet als een slaafs hondje achter al die onzin uit Brussel aanlopen. Klimaat is niks mis mee , klimaatverandering is verzonnen, energiecrisis is verzonnen. Hoogste tijd om weer de nuchtere Hollander te worden die we ooit waren en niet de gelovers in die linkse onzin.

    • U schrijft dat klimaatverandering verzonnen is en u spreekt tevens over ‘linkse onzin’. En dat doet u ook nog eens zonder een onderbouwing te geven. Wat betreft de klimaatverandering, hiervan zijn heel veel wetenschappelijke onderzoeken beschikbaar. Deze zijn wereldwijd te vinden bij universiteiten en onderzoeksinstellingen. Het lijkt me dan ook best gek en onverstandig om dat gewoon ter zijde te schuiven. Ook als ‘nuchtere Hollander’ heeft u baat bij oplossingen rondom de klimaatproblematiek.

  4. Goed en verstandig besluit van onze gemeenteraad !
    In Lisse is überhaupt geen plaats voor een windmolen.
    Hemelsbreed wonen veel mensen op slechts 1,2 kilometer van de spoorlijn, dus dat zou overlast en geezondheidsproblemen geven.
    Voorts blijkt steeds vaker dat windmolens niet rendabel zijn.

  5. Jammer en vreemd dat de gemeenteraad niet helemaal alles dicht timmert en alleen clustering afwijst.
    De provincie gaat clusteren omdat het anders volledig onrendabel is.

    • Maar juist de impact door de mens op het klimaat is enorm. Daar is geen twijfel over. Er wordt simpelweg al heel lang en wereldwijd diepgaand onderzoek gedaan. Het zou gek zijn om dit compleet te negeren.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in