foto SOS

Sassenheim – Aan de Jacoba van Beierenlaan zijn twee grote muurschilderingen aangebracht. Aan de Jacoba van Beierenlaan, Westerstraat en Charbonlaan komt nieuwbouw. Het aangezicht van de straat kon wel iets gebruiken. Daarom vroeg woonstichting Stek aan Stichting Oud Sassenheim om historische beelden aan te leveren voor een aantal muurschilderingen.

Eén schildering toont Jacoba van Beieren met de ruïne van Teylingen. Een andere afbeelding is gebaseerd op een oude ansichtkaart met de Buitenbeek en de Pancratiuskerk. Ook op andere panden van Stek komen schilderingen. Die moeten de illusie geven dat de huizen zijn bewoond. 

Buurtbewoners zijn enthousiast over het resultaat. De muurschilderingen maken de wijk tijdelijk mooier. Ze blijven tot de sloop zichtbaar en iedereen is welkom om ze te komen bekijken. 

Beluister hieronder een interview met de voorzitter van Stichting Oud Sassenheim, Alfred Pop:

1 REACTIE

  1. Wat mooi! Ik woonde in 1944 in Huize Vredestein aan de Hoofdstraat. Beneden woonden Duitse soldaten en op de 2e verdieping , vanaf buiten gezien, links was onze huiskamer en rechts de slaapkamer. Daarna moesten mijn ouders naar de overkant, naar het huis van de familie Slingerland. Ik ben nu 85 en 7 maanden , maar Sassenheim draag ik mijn herinnering mee. Evenals de Pacratiuskerk en de Burchtstraat 13. Met groet Tineke Stals-Imming / mijn man was ook schilder- etser http://www.henkstals.nl

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in