
Noordwijk – Bas Spijker uit Noordwijk en vrijwilliger voor Dutch Civilian Action zamelt geld in om de slachtoffers in Oekraïne te helpen. Hij is sinds de Russische inval in Oekraïne actief aan het helpen. Hij heeft zijn baan opgegeven en is al 10 keer op missie geweest om hulp te bieden aan mensen die getroffen zijn door de invasie.
Op dit moment is hij voor Dutch Civilian Action op zoek naar 10.000 euro aan donaties om drie evacuatie-operaties uit te voeren in de regio Donetsk en om 300 interne vluchtelingen gedurende drie maanden te ondersteunen met essentiële benodigdheden.
Bas is onlangs teruggekeerd na een verblijf van twee weken in de regio’s Kharkiv en Donetsk. Tijdens zijn verblijf werd een Russisch vliegtuig neergeschoten in het dorp waar hij verbleef en sloeg een raket in slechts drie straten verderop in Kharkiv.