Foto ter illustratie (PB)

Noordwijk De Noordwijkse Ondernemersvereniging (NOV) gaat voorlopig niet meer met de gemeente Noordwijk om tafel. Aanleiding is een controle van strandpaviljoens door de Omgevingsdienst West-Holland (ODWH). De ODWH heeft overtredingen geconstateerd en ondernemers laten weten dat ze deze overtredingen moeten herstellen binnen een bepaalde termijn. Zo niet, dan krijgen ze een boete. Formeel gaat het om een last onder dwangsom. De ODWH verzorgt de controle van regels in opdracht van de gemeente Noordwijk.

Volgens de NOV gaat het om vermeende overtredingen bij situaties die op meerdere manieren uitlegbaar zijn. Het gaat volgens de NOV om zaken die jarenlang gedoogd zijn, verouderde regels of regels die niet meer aansluiten op de huidige praktijk.

De ondernemersvereniging vindt de handhaving midden in het hoogseizoen, met korte termijnen en opgelegde dwangsommen, onbegrijpelijk. Ze stelt dat de vermeende overtredingen zo verweven zijn met de dagelijkse bedrijfsvoering dat ze op korte termijn niet oplosbaar zijn, zeker niet in deze drukke tijd. Volgens de NOV blijft er voor de strandondernemers niet anders over dan zich te verzetten tegen de opgelegde lasten onder dwangsom, desnoods juridisch.

De NOV stelt dat de gemeente eerst het gesprek had moeten aangaan over de regels en de toekomst van het strand. Volgens de ondernemersvereniging vormt het strand de motor van de lokale economie en is het een belangrijke aanjager van het jaarrond toerisme. Daarbij komt dat per 1 januari 2027 de nieuwe Strandnota in werking moet treden. De strandondernemers zijn daarbij een onmisbare gesprekspartner, zo stelt de NOV.

Ook spreekt de NOV haar teleurstelling uit over het afzeggen van de burgemeester en wethouder Van Strien voor de jaarlijkse haringparty. Dat deden ze omdat die haringparty gehouden werd bij een strandtent die ook een last onder dwangsom kreeg opgelegd. Het NOV-bestuur vindt de werkwijze van de gemeente Noordwijk onacceptabel en heeft besloten voorlopig niet meer deel te nemen aan enig overleg met de gemeente. De NOV benadrukt dat ze opkomt voor het gezamenlijk belang van ondernemers. De handhavingsactie heeft ook gevolgen voor het bestuur omdat een aantal bestuursleden betrokken zijn bij strandpaviljoens die gecontroleerd zijn. Zij zijn nu genoodzaakt zich volledig op de eigen onderneming te richten, aldus het NOV.

De gemeente en de ODWH zijn om een reactie gevraagd, maar die zijn nog niet ontvangen.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in