Ecoloog met batdetector. Foto: IDSS – Suzanne Hendriks

Noordwijk – In de lente en zomer van 2026 doen ecologen weer onderzoek in Noordwijk, Noordwijkerhout en De Zilk. Ze zoeken naar beschermde dieren zoals vleermuizen en huismussen. Dit onderzoek is belangrijk om woningen in de gemeente in de toekomst makkelijker en natuurvriendelijk te kunnen isoleren.

Het onderzoek is opgestart in de nazomer van 2025. Binnenkort start de tweede onderzoeksronde. De gemeente maakt een soortenmanagementplan. Daarmee kan één vergunning voor de hele bebouwde kom worden aangevraagd. Bewoners hoeven dan niet zelf duur onderzoek te doen en kunnen sneller isoleren, wat goed is voor energie en natuur.

De onderzoekers gebruiken apparaten als batdetectors en warmtecamera’s en ze werken vooral rond zonsopkomst en zonsondergang. Het soortenmanagementplan is eind 2026 klaar. De vergunning volgt naar verwachting in 2027.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in