
Bollenstreek – Busvervoerder Arriva draagt vanaf 15 december het stokje over aan vervoerder Qbuzz. De komende 13 jaar rijdt Qbuzz met verschillende buslijnen door Zuid-Holland Noord. De nieuwe dienstregeling gaat in op 1 januari 2025. Er zal alleen maar gereden worden met emissievrije bussen wat de provincie helpt bij het behalen van de klimaatdoelen.
Met de nieuwe bussen van Qbuzz komt ook meer zitplaatscapaciteit, individuele stoelverwarming en een goede toegankelijkheid. Het vervoersbedrijf kreeg na een openbare Europese aanbesteding de voorkeur van Gedeputeerde Staten in Zuid-Holland boven de huidige aanbieder Arriva. De totale omzet van de concessie bedraagt ruim 1 miljard euro.
De bussen van Qbuzz moeten zorgen voor een snellere verbinding met de stations in Hillegom, Sassenheim, Voorhout en Leiden. Gemeente Noordwijk concludeert dat het openbaar vervoer in de gemeente over de hele breedte verbetert ten opzichte van de huidige dienstregeling. Het totaal aantal uren dat de bussen de weg op gaan, wordt weer gelijk aan het aantal uren van vóór de coronapandemie.
Die worden opgeladen met een diesel aggregaat , en dus grootse kolder !!
Stoppen met die klimaathoax ellende!
Klimaathoax? U kunt het niet eens zijn met de maatregelen, maar aangeven dat u wetenschappelijk bewijs niet begrijp pleit niet voor uw betoog. @Bulsy
De nieuwe dienstregeling is reeds op 15 december 2024. Dat is gelijk met de wissel van Arriva naar Qbuzz.
Zalkenvullen op de hoogste posities. Deze mensen zouden bij wet verplicht moeten worden hun mercedessen en audi’s te verruillen voor het OV. Pas dan zal Jan Modaal hier de vruchten van plukken.