Foto: PB

Teylingen – De overgang naar een nieuw systeem voor huishoudelijke hulp heeft in de Bollenstreek geleid tot veel onrust onder cliënten die hier gebruik van maken. Volgens een raadsbrief van het college van B & W van Teylingen ligt de oorzaak vooral bij gebrekkige communicatie tussen de ISD Bollenstreek en de inwoners. De ISD moet voortaan minimaal één keer per jaar persoonlijk contact op te nemen met cliënten en is een duidelijkere brief verstuurd.

De huidige problemen rond de huishoudelijke hulp zijn het gevolg van de overgang van het oude systeem ‘Schoon en Leefbaar’ naar het uren en minuten-systeem. Deze overstap moest gemaakt worden omdat het oude systeem wettelijk niet meer is toegestaan. Volgens het college werd bij het overzetten van de benodigde hoeveelheid hulp per cliënt onvoldoende gekeken naar de persoonlijke situatie. Hierdoor vielen sommige hulpuren lager uit dan voorheen, terwijl de behoefte niet was veranderd of zelfs groter was geworden.

De ISD Bollenstreek, verantwoordelijk voor de uitvoering, informeerde cliënten hierover per brief. Het college schrijft dat die communicatie onduidelijk bleek en tot veel vragen, zorgen en bezwaren leidde bij cliënten. Naar aanleiding van die brief hebben 189 inwoners van Teylingen contact opgezocht met de ISD, waarna de hulpbehoefte van 122 cliënten is bijgesteld. Volgens het college bleek dat bij de meesten de situatie was verslechterd, waarvan de ISD niet op de hoogte was.

Na klachten over de onduidelijke eerste brief, is op 28 augustus een nieuwe brief gestuurd naar alle betrokken cliënten. Deze bevat een betere uitleg over het nieuwe systeem en nodigt cliënten uit om contact op te nemen bij vragen of zorgen. Daarnaast heeft het college ISD Bollenstreek de opdracht gegeven om minimaal één keer per jaar persoonlijk contact op te nemen met cliënten. Zo kan worden besproken of de hulp nog aansluit bij hun situatie. Een volledige herevaluatie van de zorgbehoefte per cliënt vindt het college niet wenselijk. Dat kost namelijk een aanzienlijke hoeveelheid tijd en middelen en loopt de wachtlijst dan nog langer op.

1 REACTIE

  1. Zolang de huishoudelijke hulp ook voor miljonairs zo goed als gratis is zal het hele systeem overbelast blijven. Miljonairs moeten weer gewoon zelf de huishoudelijke hulp gaan betalen, net als vroeger. En hulp via de WMO moet weer alleen beschikbaar komen voor de lagere inkomens die echt niet zelf een huishoudelijke hulp kunnen betalen. Dat zal het systeem ontlasten.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in