Deel van homepage van de Partij voor de Inwoners

Noordwijk – Bronsgeest is een belangrijk onderwerp in het nieuwe coalitie-akkoord van Noordwijk. Dat blijkt uit een nieuwsbrief van de VVD aan haar leden.

In de nieuwsbrief wordt een tussenstand gegeven van de coalitie-onderhandelingen. De gemeenteraad besloot op initiatief van de Partij voor de Inwoners vorig jaar om geheel Bronsgeest te bebouwen. Toch lijkt het opnieuw een onderwerp voor de coalitie met de tegenstanders van bebouwing: VVD en CDA. In de VVD-nieuwsbrief staat namelijk vermeld: ‘Bronsgeest verdient een zorgvuldige en toekomstgerichte benadering. Dit gebied vormt de entree van Noordwijk en is met zijn eersteklas bloembollenland een prachtig natuurgebied met karakteristieke bloemenvelden, maar ook een belangrijk onderdeel van de economische kracht van Noordwijk.’ De provincie heeft kort geleden totale bebouwing weer mogelijk gemaakt.

Het tweede deel van Bronsgeest bebouwen, levert rond de 300 woningen op met voorrang voor Noordwijkse inwoners. Het volledig bebouwen was een verkiezingsbelofte van Partij voor de Inwoners en een andere coalitiepartij in wording Lijst Salman Noordwijk. Vier jaar geleden lieten deze twee partijen deze verkiezingsbelofte ook al eens varen om deel uit te mogen maken van de nieuwe coalitie. Wat het standpunt wordt van de coalitie weten we pas zeker op het moment dat het akkoord openbaar beschikbaar is.

In de VVD-nieuwsbrief wordt nog eens herhaald dat alle legale middelen benut zullen worden om een AZC tegen te houden. Verder wordt gesproken over een coalitie-akkoord met een ‘rechtse, realistische koers’. Op 9 juli staat een raadsvergadering met bespreking van het coalitie-akkoord en de benoeming van de wethouders gepland.

2 REACTIES

  1. Rechts, realistisch. Na, landelijk, bijna 20 jaar centrum rechtse kabinetten weten we wat daar van komt. Rechts wel maar realistisch niet. Kijk maar eens hoe Noordwijk omgaat met de spreidingswet. Getuigt van weinig realisme als je weigert je wettelijke opgelegde taak uit tevoeren.

  2. Bloembollenland of natuur? Kies één benaming a.u.b., het is zeker niet allebei.

    En hopelijk dat PvdI standvastig blijft maar ik vrees van niet

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in