De Van Lyndenweg in Lisse is ook afgesloten voor de padden (foto: Mees Ligtenberg).

Lisse/Noordwijk – Verschillende wegen in Lisse zijn dicht vanwege de jaarlijkse paddentrek. De dieren steken dan vaak een weg over om naar water te komen, wat ze nodig hebben om zich voort te planten. Deze oversteek gebeurt vaak ’s avonds en ’s ochtends, omdat de padden zich ’s nachts voortplanten.

Natuurvereniging de Bollenstreek zet zich in Lisse in om de oversteek zo veilig mogelijk te laten gebeuren. Er worden hekken neergezet en automobilisten moeten in de ochtend- of avonduren omrijden. Het gaat dan om de Van Lyndenweg, Spekkelaar en Loosterweg Zuid.

Ook in Noordwijk zijn er vrijwilligers die zich inzetten om de padden een veilige oversteek te bieden. Dit gebeurt door de Paddenpatrouille. De padden steken in Noordwijk aan de Duinweg over, maar deze weg wordt niet afgezet. Wel proberen de vrijwilligers de oversteek zo veilig mogelijk te laten verlopen, al zoeken ze nog hulp. Aanmelden kan via [email protected].

De paddentrek duurt vier tot zes weken.

2 REACTIES

  1. Tegenwoordig wordt alleen de van Lyndenweg afgezet omdat op de Loosterweg geen padden meer oversteken. Oorzaak onbekend

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Plaats hier je opmerking
Vul je naam in