
Noordwijk – Het CDA wil een raadgevend referendum over de komst van een AZC aan de Achterweg. Dit referendum zou gehouden moeten worden tegelijk met de landelijke verkiezingen op 29 oktober. De Partij voor de Inwoners heeft laten weten tegen opvang te zijn.
Het CDA laat weten dat er tot nu toe ‘beperkte participatie heeft plaats gevonden waardoor de zorgen en wensen van de lokale bevolking niet zijn meegenomen in het besluitvormingsproces’. In het referendum kunnen inwoners zich volgens het CDA uitspreken over wel of niet opvang, verkleinen of spreiden over de gemeente Noordwijk. Een definitieve beslissing door de gemeenteraad zou dan pas genomen moeten worden na het bekend worden van de uitslag van het referendum. Het CDA gaat om een referendum vragen door middel van een motie opgesteld door fractievoorzitter Jordy de Mooij.
De Partij voor de Inwoners heeft laten weten tegen een AZC te zijn. Zij sommen diverse argumenten op die vooral gericht zijn op veiligheid. B & W van Noordwijk zijn voor de opvang van 275 asielzoekers vanwege de spreidingswet. Dat is volgens de PvdI niet meer nodig. Ook Europese regels zouden minder opvang steunen, aldus de PvdI. Ook melden zij: ‘we willen dat het vreemde beleid van “ander volk eerst”, eindelijk stopt’. De partij is verbaasd dat spandoeken met protestteksten zijn weggehaald. Zij bieden hulp aan, aan mensen die willen protesteren.












![[AUDIO] Duinbrand tussen Noordwijk en De Zilk](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/04/043026-duinbrand-stephan-218x150.jpg)



![[AUDIO] Wandeling langs onderduikadressen houdt oorlogsverhalen levend in Sassenheim](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/05/DSC03145-218x150.jpg)







![[AUDIO] Wandeling langs onderduikadressen houdt oorlogsverhalen levend in Sassenheim](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/05/DSC03145-696x385.jpg)




![[AUDIO] Wandeling langs onderduikadressen houdt oorlogsverhalen levend in Sassenheim](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/05/DSC03145-100x70.jpg)
Her CDA wil democratisch overkomen op weg naar de verkiezingen om vervolgens de latere uitslag van het “raadgevend” (!) referendum waarschijnlijk gewoon te negeren.
Als je een referendum houdt dan dient dit gewoon bindend te zijn.
Waar baseert u dat op? Zijn er al meer referenda geweest dan?
Wij hebben in Nederland regelmatige verkiezingen voor diverse raads en Kamerverkiezingen. Heeft een andere stroming gewonnen dan heb ik pech. Bindende referenda passen mijns inziens niet in dit bestel.
Anderen noemen een referendum vaak ‘wie het hardst schreeuwt…’ , ik ben meer voor ‘ de waan van de dag’.
Wordt zo langzamerhand een schaamteloze vertoning.
De lokale bevolking heeft zich tijdens de laatste gemeenteraadsverkiezingen al duidelijk uitgesproken tegen een azc in welke vorm dan ook te zijn. Er kan dan nu ook geen meerderheid zijn die ineens voor is. Recht(s) zo die gaat.
Ik denk dat Noor wel door heeft dat ze de boel altijd besodemieteren !!!
CDA verschuilt zich achter een referendum om geen stelling te hoeven nemen in dit debat. Maar voor een partij die zich Christelijk noemt is de keuze toch niet zo moeilijk.
Als het nu nog niet duidelijk is op wie we moeten stemmen !
Op de PvdI natuurlijk en niet op de partij
van Henri Bontebal met maar 70.000
asielzoekers per jaar binnen laten !
Gaat u op een lokale partij stemmen tijdens de Tweede Kamer verkiezingen? De cijfers die u noemt, lijkt niet de realiteit. Als je namelijk de cijfers bekijkt van de IND, zijn er in 2022 47.991 in 2023 49.892 en in 2024 45.639 asielaanvragen binnengekomen. Migratie is z’n totaliteit is nogal wisselend, vooral bij asielmigratie. Dit heeft natuurlijk alles te maken met conflicten en oorlogen in de wereld. Overigens is het aandeel asiel klein.
De opmerking over het ‘kleine’ aandeel van asiel in het totale aandeel immigranten, ligt genuanceerder. Het CBS hanteert alleen de cijfers over de eerste asielvragers en nareizigers binnen een half jaar na het eerste asielverzoek. Als je de gezinsnareizigers en de nareizigers van minderjarige asielzoekers daarbij optelt is de betiteling van een ‘klein’ aandeel asielzoekers in het totale immigratie dus absoluut niet juist. Daarbij komt nog dat uit de statistieken blijkt dat asielzoekers met status hier grotendeels blijven in tegenstelling tot de meeste arbeids- en studiemigranten. Lees het boek ‘migratiemagneet Nederland’ van Jan van de Beek er maar op na.
Dank voor uw bericht. Jan van de Beek is geen migratie wetenschapper. Deze man doet zich echter wel voor als deskundige op dit onderwerp. Ik ben zelf ook geen wetenschapper (en ook niet op dit gebied) maar als ik de artikelen lees van bijvoorbeeld Hein de Haas – wat wel een migratie wetenschapper is – dan komt hier duidelijk naar voren dat het aandeel asiel in verhouding tot arbeidsmigratie klein is, 10 tot 15%. Waar Hein de Haas een heel gewogen beeld, geeft Jan van de Beek een heel negatief beeld over migratie. Wat bij mij toch overkomt als een soort stemmingmakerij.
In het boek van Jan van de Beek worden geen wetenschappelijke achtergronden gepretendeerd maar is gebruik gemaakt van openbare gegevens van bv het CBS, gecorrigeerd met cijfers die het CBS om onduidelijke redenen niet meetelt zoals de gezinshereniging en de nareizigers van minderjarige asielzoekers. Ook het feit dat asielzoekers hier blijven itt tot arbeids- en studiemigranten geeft een heel ander beeld op de effecten van asielimmigratie op de Nederlandse samenleving. De cijfers liegen niet!
Jazeker oekraine……
Allemaal verkiezingsretoriek en zieltjes winnen…
Daar hebben alle partijen kast van, da’s toch helder??
Over zieltjes winnen gesproken, da’s toch helder??
Maar waar moeten dan AZC’s gebouwd worden? In de middle of nowhere werkt ook niet als je naar Ter Apel kijkt
Gewoon,niet !!!
Je ziet hoe dankbaar ze in Ter Apel zijn.
Het is hoogst merkwaardig dat de keuze geen AZC niet bij de keuzemogelijkheden is opgenomen
Er staat toch ” wel of niet opvang?” Dat betekent voor mij wel of geen AZC.
Welke optie bevalt het meest? Optie ja, ja of ja? De keuze is aan u! Mede mogelijk gemaakt door de CDA. Inwoners tegen elkaar uitspelen, klasse!
Zet ze dan in een oudere wijk waar geen kleine kinderen en jonge gezinnen wonen.
Het CDA doet alsof een referendum de oplossing is, maar dat is slechts een afleidingsmanoeuvre die de kern verhult. De vraag is niet “hoeveel of waar”, maar simpelweg: géén AZC. Onze gemeente kan dit niet dragen. Veiligheid en leefbaarheid staan al zwaar onder druk, zeker in de zomer wanneer stranden, uitgaansgelegenheden en parken overvol zijn. Politie en handhaving komen nu al capaciteit tekort, laat staan met honderden extra asielzoekers erbij. Dit leidt onvermijdelijk tot meer overlast, spanningen en onveiligheid.
De spreidingswet verplicht dit bovendien niet meer. En voor wie zegt: maar waar moeten AZC’s dan komen? Het antwoord is duidelijk: nergens. Nederland moet niet nóg meer opvanglocaties openen, maar de instroom stoppen. Dat betekent: de drempel fors verhogen en asielzoekers uit veilige landen uitsluiten. Wie veilig kan terugkeren, of zelfs op vakantie teruggaat naar zijn zogenaamd onveilige land van herkomst, bewijst zelf dat opvang hier niet nodig is en moet direct worden uitgesloten van verblijf.
Daar komt bij dat de cijfers alarmerend zijn: maar liefst 9 van de 20 asielzoekers reizen zonder geldig identiteitsbewijs of met een vals document. Nederland wordt willens en wetens in de maling genomen. Wie zijn identiteit niet kan of wil bewijzen, hoort hier simpelweg niet welkom te zijn.
De oplossing ligt niet in uitstel, niet in referenda en zeker niet in nieuwe AZC’s in onze gemeente. De oplossing ligt in een duidelijke keuze: instroom beperken, streng controleren en grenzen stellen. Problemen zoals in Ter Apel lossen we niet op door ze te verplaatsen, maar door eindelijk te zeggen: genoeg is genoeg. Hoezo wél? Gewoon níet.
Dat mensen zonder geldig identiteitsbewijs reizen komt ook, doordat ze direct in hun land opvallen zodra ze een paspoort aanvragen. Zozo, u wilt het land uit? Aha!
Of, doordat ze overhaast moesten vluchten. Of dat ze het af hebben moeten staan aan mensensmokkelaars.
Ik vind het niet zo’n alarmerend gegeven. Het is natuurlijk wel heel erg onhandig.
Op de grent stonden al slogans op ex restaurant.
Ik denk dat de meeste inwoners de trucendoos van het CDA door hebben en begrijpen dat de lokale CDA hetzelfde gaat doen als de landelijke CDA bij het Oekraine referendum en een referendum houden. En als de meerderheid tegen een Azc is dit naast zich neer leggen.
De PvdI is tegen een Azc en voor een referendum. Indien in het referendum een grote meerderheid graag wil dat het Azc er wel komt dan weet ik zeker dat de PvdI haar standpunt zal aanpassen. Maar het zou mij verbazen als de meerderheid van de Noordwijkse inwoners voor een Azc is. De PvdI weet meestal heel goed wat de Noordwijkse inwoners willen. Dus gewoon stemmen op de PvdI en als die de meerderheid hebben komt er geen Azc. Per 1 september ben ik geen voorzitter meer dus dan mag het geen moeite zijn om voldoende raadsleden voor de PvdI te vinden.😂
De trukendoos van het CDA wordt blijkbaar doorzien door de Noordwijkse inwoners. Net als bij het Oekraïne referendum wordt er tijd gewonnen om vervolgens geen uitvoering te geven aan de wens van de meerderheid van de bevolking. De Partij voor de inwoners is TEGEN een AZC, maar voor een referendum. Indien uit het referendum blijkt dat een meerderheid van de Noordwijkse inwoners voor een AZC is dan zal de PvdI haar standpunt herzien.
Want bij de PvdI telt de wens van de Noordwijkse inwoners. Maar het zou mij verbazen dat de PvdI de wensen van de Noordwijkse inwoners verkeerd inschat. Dus stem op de PvdI en als deze een meerderheid haalt bij de verkiezingen komt er geen AZC . Per 1 september leg ik mijn functie als voorzitter van de PvdI neer ,dus dan zal het ook geen probleem zijn om voldoende raadsleden voor de PvdI te vinden. Uw stem is dus heel belangrijk. Kom naar de stembus en stem PvdI.
Het CDA neemt m.i een groot risico met deze motie. Ik ga er vanuit dat de motie van het CDA voor een raadgevend referendum niet wordt aangenomen door de gemeenteraad. Wordt ie wel aangenomen, dan zou het heel dom zijn van het CDA om de uitslag naast zich neer te leggen van het referendum.. De uitslag is ongetwijfeld dat de inwoners tegen het AZC zijn. Als het CDA dat naast
zich neerlegt is de partij niet meer geloofwaardig en moet er niet op gestemd worden.
Ze zullen het referendum (als hij er al komt ) wel over de gemeenteraad verkiezing van 2026 heen tillen want nu kleur bekennen zal voor menige partij zetelverlies op leveren.
Er is geen enkele partij geloofwaardig,het dorp is vast gelopen met hun eigen problemen,hoe kan je nu mensen helpen als je dorps gezien jezelf buitenspel zet met regels en te duur op de schaal van inkomens,partijen en daar uit een besluit maken gedragen door het grootste deel inwoners is ontregeld door hun doen en laten technocratie en bureaucratie,nieuwe clubs en mensen gemeenteraad doen precies als de vorige deden omdat de afstand personen en speciale kennis te groot is,stemmen is een loterij en democratie een wanhoops poging,alleen nieuwe structuren zonder onzin regels korte lijnen dicht bij de bron in snelheid kan het dorp redden,teveel mensen die uit regels en structuren handelen,pragmatisch handelen en doelmatig besluiten zonder machts posities.
Er zijn mensen en partijen die uitgaan van gelijk denken en voor de rest is het maatschappelijk een puinhoop,de kiezer is boos en kalkt de slogans op de grent.
Ze zijn allemaal gefopt en op Lijst Salman Noordwijk na (die altijd al tegen een AZC was) akkoord gegaan met de grond aankoop aan de achterweg. Met de smoes dat daar ook voor anderen incl AZC 500 woningen gebouwd zouden worden. Maar dat de provincie zijn gelijk wilde halen wat Bronsgeest betreft, kon je op je vingers natellen dat ze geen woningen voor Noordwijkers toe zouden staan. Dezelfde provincie heeft natuurlijk vanuit landelijk beleid (vooral links, maar ook CDA) de zgn speidingswet bedacht. En maakt nu handig gebruik van zijn positie. Noordwijk en Noordwijkers blijf bij u zelf en kies straks bewust.
Factcheck:
Oud-staatssecretaris Eric van der Burg (VVD), bedacht de spreidingswet om asielzoekers eerlijker over het land te verdelen.
Nou het is nu wel duidelijk dat de mensen het CDA met hun stiekeme streken door hebben, dus zeker niet meer op stemmen als we onze
dochters en kleindochters willen beschermen !
Waarom die angst en weerstand?
Zie
https://www.rtl.nl/nieuws/binnenland/artikel/5503871/azc-albergen-coa-asielzoekers-weerstand-overlast
Wat een poeha. Er zijn landen waar vluchtelingen naar toe gaan en in die gemeenten wordt helemaal geen referendum gehouden. Je moet het gewoon accepteren. (Turkije bijv) Te gek voor woorden dat politieke partijen in NL een referendum durven voor te stellen.
Meneer Brandjes. De meeste inwoners van Noordwijk intreseert het helemaal niks.Maar ga vooral door met het maken van stemming makerij.
Het CDA voor u als je het even niet weet. Want weten doen ze het zelf ook niet. Steeds een lafhartige positie innemen. Neem nu Bronsgeest-Noord wat volgens CDA zo goed bollenland was. Jaren hebben ze dat plan getreineerd. Met gevolg de woningzoekende in de ‘kou’ te laten staan. Nu wel opkomen voor de asielzoeker??? Zowel plaatselijk als landelijk….een “wijfelpartij”. Waar je in tijd van beslissingen nemen echt niks aan heb nu.
Meneer Opa neem een stelletje van die
asieljongens in huis dan kunt u ze helpen
met onze cultuur en taal leren !
Als iedere voorstander van meer asielzoekers en AZC’s in Nederland 1 asielzoeker en nareizigers in eigenhuis opneemt, hoeven er geen AZC’s te bestaan. Gewoon doen en niet zeuren.
Probleem opgelost!